Gymnázium J. S. Machara
Brandýs nad Labem

Aktuality

06.10.2017 Družstva dívek i chlapců postoupila v Corny poháru do republikového finále

Družstva dívek i chlapců postoupila v Corny poháru do republikového finále, které se bude konat v Břeclavi.

Z krajského kolínského finále jasně postoupily dívky se ziskem 8 386 bodů a v republikovém finále budou patřit mezi favoritky.

V Kolíně získaly dvě dílčí vítězství:

  • Lucie Nedvědová ve výšce (158 cm) a
  • Štafeta 100 m – 200 m – 300 m – 400 m ve složení Viktorie Malíčková, Veronika Nedvědová, Barbora Veselá, Kristýna Korelová čas (2:23)

Ostatními členkami týmu byly:

  • Veronika Procházková,
  • Aneta Volfová,
  • Kateřina Trnková,
  • Mariana Paálová,
  • Nikola Mikšovská.

V krajském finále při vystoupeních našich dívek nepadl žádný osobní rekord, což naznačuje, že je ještě místo pro zlepšení.

Chlapci vybojovali v krajském finále celkové druhé místo se ziskem 8 841 bodů a právě tento bodový zisk jim zajistil postup do Břeclavi. Třemi dílčími vítězstvími se mohou pochlubit:

  • Tomáš Martínek na 1 500 m (čas 4:04,95)
  • Vojtěch Korel v dálce (624 cm) a v kouli (16,21 m).

Osobní rekordy si zlepšilo hned několik členů týmu:

  • Matyáš Nespala – vrh koulí (12,71 m)
  • Jaroslav Viták – dálka (568 cm)
  • David Dvořák – 100 m (12:08)
  • Jakub Klasna – 100 m (12:29)
  • David Martínek – 1500 m (4:31,83)
  • Jan Štejnar – 400 m (56,69)
  • Jiří Lebeda – 100 m (12:52)

Dalšími členy úspěšného týmu byli: Petr Fučík a Vojtěch Sysel.

Oběma týmům držíme na republikové finále příští týden palce.

 

 

02.10.2017 Grant pro práci na projektu Erasmus+ schválen !

Grant pro práci na projektu Erasmus+ (česko-německý projekt 2017 - 2019) ze strany Evropské Komise schválen !

Informace o projektu

 

 

28.08.2017 Rozvrhy na školní rok 2017/2018

V přípravném týdnu proběhne aktualizace stránek. Nyní jsou již aktualizované rozvrhy hodin.

 

 

 

11.05.2017 1. místo v republikové soutěži Historiáda

 

Gratulujeme soutěžnímu týmu ve složení:

 

Klára Předotová – kvarta

Petr Koubovský – tercie

Adam Jahoda – sekunda

Ondra Zmatlík – prima

 

k 1. místu v dějepisné soutěži

HISTORIÁDA

 

Naši soutěžící za sebou nechali dalších 18 týmů z gymnázií a základních škol ze všech koutů republiky.

 

 

09.05.2017 Koncert studentů v rámci festivalu Macharův Brandýs

KONCERT page 001

 

 

10.04.2017 Výroční zpráva ASCM při Gymnáziu J. S. Machara 2016

Výroční zpráva ASCM  - 2016

 

 

06.04.2017 Žákyně primy Jolana Bezoušková skvěle reprezentovala školu

Jolana Bezoušková (členka SSK Brandýs n. L.) se může pyšnit tituly Vicemistr ČR a Mistr Středočeského kraje v národní disciplíně vzduchová puška, 30 ran vleže.

Blahopřejeme !

 

 

 

24.02.2017 Studium ve španělské Salamance

Více v přiloženém článku zde.

 

 

22.02.2017 Výsledkové listiny okresního kola Olympiády ČJ 2017

Výsledkové listiny I. kategorie a II. kategorie

 

 

1 2 3 4 5 6 7