Gymnázium J. S. Machara
Brandýs nad Labem

ročníky 1951-1960

1951 - Gymnasium . Oktáva A, třídní profesor František Šimek

Jiří Beran, Milan Cejnar, Antonín Došek, Petr Horský, Jiří Chroust, Aleš Janák, Lubor Jelínek, Jiří Jiskra, Věra Khunová, Josef Kopejsko, Ivan Krucký, Vladislav Malý, Ladislav Mařík, Josef Matich, Jan Motyčka, 
Miloslav Nohejl, Ladislav Pelech, Viktor Souček, Bohumil Svášek, Otto Svoboda, Josef Sysel, Václav Šlesinger, Jan Špecinger, Hanuš Topinka, Antonín Vejrosta, Josef Vitoch, Josef Zeman

1951 - Gymnasium . Oktáva B, třídní profesorka Zdeňka Jandová

Jarmila Benešová, Alena Fabiánová, Eva Hartlová, Hana Hromadníková, Věra Chaberová, Jarmila Kecová, Zdeňka Košová, Hana Králová, Eva Kuchtová, Hana Líkařová, Blanka Marvanová, Alexandra Rokycanská, Blažena Svobodová, Ludmila Tomková, Božena Vašátková, Jarmila Vejsadová, Libuše 
Veselá, Hana Voctářová, Vlasta Zajíčková

1952 - Gymnasium . Oktáva A, třídní profesor František Dvořák

Milada Borecká, Jiří Čemus, Jiří Červenka, Danuše Dlasková, Milena Effenberková, Miroslav Fryč, Helena Hadáčková, Karel Hluchý, Zdeněk Horák, Berta Chybová, Antonín Líman, Milan Mervart, Zdeněk Netolický, Jan Neumann, Karel Pospíšil, Marie Pospíšilová, Marie Prknová, Jana Součková, Zdeňka Svárovská, Věra Šámalová, Arnošt Šimáček, Vladimír Šimeček, Marie Šmídová, Iva Štěpánová, Svatava Varhaníková, Milan Zápotocký, Danuška Zbírkovská, Libuše Zelinková

1952 - Gymnasium . Oktáva B, třídní profesorka Ema Kasková

Pavel Brouček, Václav Deyl, Zdeněk Erben, Stanislav Hanžl, Jiří Chundela, Čeněk Knotek, Jaroslav Müller, Květoslava Nevolová, Miroslav Olexa, Josef Pavelka, Václav Pexa, Josef Salač, Petr Spiess, Miroslav Vlček, Arnošt Vrba, Miloš Vrba, Jiří Zatloukal

1953 - Gymnasium . Oktáva, třídní profesor Josef Jiskra

Božena Bičíková, Svatava Bočánková, Rita Bohutínská, Růžena Cerhová, Danuška Dlouhá, Jarmila Dušková, Jarmila Ederová, Jaroslava Houštecká, František Huml, Miroslav Kroutilík, Miloň Moravec, František Petiška, Miroslav Robeš, Zbyněk Růžička, Daniela Šoupalová, Libuše Zajíčková, Alena Zimová

1953 - Gymnasium . třídní profesor Alexander Vostárek - maturita v srpnu  1953

Karel Bába, Milada Bursová, Milan Cikánek, Theodor Formánek, Alena Herainová, Oldřich Heřmanský, Jan Hofman, Pavel Husák, Dana Introvičová, Zdeněk Janda, Petr Kafka, Helena Krumposová, Libuše Matějovská, Jaroslav Michl, Dušan Nejedlý, Vlastimil Penc, Pavel Pištora, Zdeňka Skořepová, Miroslav Šourek, Libor Švec, Vlastimil Uzel, Vladimír Vilímek, Karel Zbroj

1954 - Jedenáctiletá střední škola . třídní profesor František Šimek

Zdeňka Branžovská, Jan Čermák, Věra Černá, Ladislav Dyrhon, Jitka Erlebachová, Jaroslava Flajšnerová, Ludmila Henyšová, Jiří Hladík, Bohumil Holub, Blanka Honická, Jiřina Horáková, Ladislav Houzar, Josef Hynek, Květuše Kohoutová, Jiří Konůpek, Alena Kořínková, Jan Kraps, Miloslav Kratochvíl, Jiří Krejcárek, Alena Matoušková, Eva Minaříková, Eva Moravcová, Libuše Plotěná, Věra Pokorná, Josef Slíva, Jan Sokol, Jaroslava Šárová, Zdeňka Temrová, Nataša Tytlová, Marie Zatloukalová, Miloslav Žák

1955 - Jedenáctiletá střední škola . 11.A, třídní profesor František Dvořák

Dagmar Bartošová, Eva Bártova, Jarmila Belešová, Jan Blažek, Ema Bratršovská, Miroslav Buřič, Zdeněk Dongres, Jiří Haman, Josef Havránek, Milena Houšková, Vlasta Chlebečková, Jana Karlová, Josef Kasalický, Bohumil Kolací, Věra Krezlová, Hana Křížová, Vlasta Kubínová, Ladislav Lankaš, Jaroslava Mídová, Josef Paukner, Zdeňka Pechmanová, Milada Petrželková, Jan Pistora, Eva Podvalová, Jaroslav Prachař, Jiří Procházka, Marie Rychlíková, Eleonora Salačová, Stanislava Smotlachová, Hana Svašková, Josef Šefčík, Věra Šilarová, Adéla Šrůtková, Jan Valíček, Eva Vrbová

1955 - Jedenáctiletá střední škola . 11.B, třídní profesor Bedřich Zemek

Olga Arazimová, František Brabec, Eva Čumrdová, Rudolf Dufek, Zdeňka Fikarová, Zlata Hadrbolcová, Jaroslava Hájková, Jiří Havel, Helena Jarolímová, Rudolf Ledvina, Alexandra Límanová, Václav Rybáček, Irena Sedláčková, Alois Seidel, Libuše Šťovíčková, Helena Uzlová, Jana Váňová, Ludmila Vávrová

1956 - Jedenáctiletá střední škola . 11.A, třídní profesorka Ema Kasková

Miloslav Bauer, Věra Beránková, Jana Bičovská, Miloslav Blažík, Marcela Bohuslavová, Hana Brůžková, Ludmila Čejková, Helena Čermáková, Milan Černík, Petr Heppner, Jiřina Holá, Stanislav Holotík, Jana Hradecká, Jitka Hradecká, Jaroslav Chott, Dagmar Irová, Karel Jeníček, Miroslav Kacafírek, Eva Kaňáková, Růžena Kaplanová, Jiří Karnet, Jiří Khun, Václav Kopejsko, Eduard Kraps, Jaroslava Krausová, Michaela Kreuterová, Jaroslava Kubcová, Vlastimila Mášová, Vladimír Zíta

1956 - Jedenáctiletá střední škola . 11.B, třídní profesor Bedřich Zemek

Eva Krahulíková, Rudolf Kutina, Alena Lukášková, roz. Mikšová, Josef Machek, Miluše Martinovská, Antonín Mařík, Josef Masojídek, Luděk Materna, Olga Moravcová, Marie Mukařovská, Helena Nedělková, Jaroslava Papoušková, Květuše Píchová, Vlastimil Plotěný, Věra Říčařová, Marie Saiverová, Marie Sedláčková, Jana Semecká, Arnošt Skalický, Milena Stiborová, Pavel Svoboda, Věra Svobodová, Eva Šedinová, Ivo Šteiner, Václav Štěpán, Petr Šticha, Emilie Štrobachová, Karel Tomsa, Anna Truhlaříková, Ladislav Turek, Ludmila Vančurová, Věnceslava Volkmerová, Přemysl Vrba, Marcela Vybíralová

1957 - Jedenáctiletá střední škola . 11.A, třídní profesor František Dvořák

Věnceslava Boumová, Marie Bratršovská, Věra Bratršovská, Markéta Budařová, Jiří Carva, Stanislav Černý, Václav Eliáš, Antonín Fic, Gabriela Fiřtová, Bedřich Friedl, Eva Hálová, Miroslava Hlasová, Jessie 
Holubová, Květoslava Hradecká, Zdeněk Huml, Jiří Chládek, Dagmar Chládková, Ludmila Chválová, Miroslav Jančák, Hana Jakoubová, Věra Jelínková, Jaroslav Jiránek, Jiří Kolář, Miluše Konrádová, Eva 
Korčáková, Květoslava Kravčišinová, Jiřina Lapková, Jaroslav Lukášek, Jaroslav Malý, Jiří Minks, Ludmila Nedělková, Libuše Peksová, Jana Radechovská, Věra Sedmerová, Miroslav Strouhal, Alena Špádová, Marcela Šromová, Jan Ulrych, Helena Wališová, Bohumila Zemanová

1957 - Jedenáctiletá střední škola . 11.B, třídní profesor dr. Zdeněk Dolejš

Jaroslava Beránková, Michal Brumlík, Jitka Dvořáková, Miroslav Houba, Jana Hrůzová, Helena Jelenová, Eva Komárková, Irena Koníčková, Jiří Krkavec, Alois Mádl, Ivan Major, Miroslav Marek, Anna Marešová, Jana Matějková, Pavel Matějovský, Marcela Nathová, Hana Němcová, Karel Pecka, Jana Rejzlová, Pavel Seidl, Jaroslav Suchomel, Antonín Syrový, Markéta Šebestová, Olga Šimková, Vratislav Šteiner, Antonín Štraub, Miloslav Šturc, Zdeněk Tomeš, Jana Trpišovská, Josef Urban, Marie Urbanová, 
Jaroslava Vlčková, Bohumila Vodičková, Evžen Voldan, Anna Volfová, Vladimír Volman, Helena Zoulová

1958 - Jedenáctiletá střední škola . 11.A, třídní profesor Miroslav Beneš

Stanislav Bambas, Bohumil Červený, Hana Čurdová, Alena Dlesková, Pavel Duška, Jiřina Erazímová, Věra Froňková, Ladislava Haasová, Drahomíra Holá, Alena Housková, Dobroslava Housková, Jana Hradecká, Jana Ječná, Jana Jiráková, Věra Juránková, Miroslav Kadeřábek, Helena Kleinová, Marta Krečmerová, Miroslava Lamačová, Jana Lambertová, Josef Macura, Jana Marešová, Stanislava Mendlová

1958 - Jedenáctiletá střední škola . 11.B, třídní profesor dr. Vladislav Mareš

Libuše Beníšková, Alena Bouchalová, Danuše Dušková, Miloš Hradecký, Eva Husáková, Jan Koubek, Jiří Mída, Jana Nečásková, Jan Nedělka, Jaroslav Nürnberger, Marie Petránková, Radmila Rachmanová, Olga Rusová, Jaroslav Stibor, Daniela Šebestová, Ivan Šedivý, Miroslava Šílová, Jaroslav 
Šimerda, Dagmar Špaleciusová, Jiří Štaf, Iva Šťovíčková, Blanka Šulcová, Daniela Švábová, Božena Tichnová, Vladimír Valenta, Vojtěch Vančura, Vladimír Voctář, Blanka Vondráková, Irena Vybíralová

1958 - Jedenáctiletá střední škola . třídní profesorka Milada Dvořáková

Hana Jandová, Magdalena Jeřábková, Alena Králová, Hana Kuhnová, Vladimír Šanda, Olga Topinková, Ota Zelinka

1959 - Jedenáctiletá střední škola . 11.A, třídní profesorka Ema Kasková

Marta Cihelníková, Jarmila Čapková, Anna Čemusová, Anna Čubová, Stanislava Dlouhá, Drahoslava Drexlerová, Božena Dvořáková, Miroslav Hartman, Petr Herain, Jana Hnátková, Iva Hondlová, Eva Hronková, Jiří Chromovský, Jiřina Jansová, Jiří Jelen, Zdeňka Konečná, Věra Kopecká, 
Josef Kreuter, Jana Kreuterová, Jan Kreuzer, Miroslav Kristlík, Luboš Lauterbach, Adolf Leibl, Marie Lejsalová, Božena Mádlová, Ivana Mejxnarová, Libuše Mouchová, Eliška Třísková, Ladislav Urban, Cě Song Rjong (Korea), Dzo Dze Cun (Korea), Dzong Con Su (Korea), Hvang Bok He (Korea), Kan Ge Sun (Korea), Kim Se Gju (Korea), Pak Song Rok (Korea), Ri Sang Zin (Korea), Ri Son Tek (Korea), Ri Su Nam (Korea)

1959 - Jedenáctiletá střední škola . 11.B, třídní profesor Ladislav Smoljak

Helena Cihelníková, Václav Fidler, Karel Gleisner, Jarmila Hofmannová, Dagmar Nedělková, Čestmír Nekovařík, Jiří Novák, Vladimír Novák, Zdeněk Novák, Josef Novotný, Marie Nývltová, Eva Pappová, Květa Petržilková, Vlasta Písaříčková, Iva Pokorná, Karel Pokorný, Jiří Procházka, Vlasta Prouzová, Eva Rothmaierová, Eva Smetanová, Eva Srbová, Helena Svobodová, Naděžda Šenfeldová, Věra Škapová, Bohuslav Šnajder, Věra Tomíšková, Stanislav Trupl, Antonín Valter, Jaroslav Veselý, Marie Zárubová, Ivana Zdichyncová, Marie Zemanová

1960 - Jedenáctiletá střední škola . 11.A, tř. prof. Blažena Butovičová,  Zdeněk Daneš

Jiřina Beránková, Jana Bohutínská, Marie Brodňanská, Vratislav Čeněk, Miluše Černíková, Jiří Dlouhý, František Doleček, Staša Folejtarová, Hana Hálová, Josef Holec, Helena Holomková, Věra Holubová, Jitka Horáčková, Vladimír Horák, Miroslava Horáková, Antonie Horešovská, Blanka Houštecká, Jindřich Hrůza, Eva Jüngrová, Helena Kolísková, Jana Kudláčková, Jana Liehmanová, Milena Lincová, Miloslav Machka, Hana Moravcová, Jiřina Nevečeřalová, Blanka Šturmová, Zdeňka Taurová, Jaroslav Stich

1960 - Jedenáctiletá střední škola . 11.B, třídní profesor dr. Zdeněk Dolejš

Eva Böhmová, Marie Hnátková, Milada Husáková, Helena Chlebečková, Milena Chlebečková, Marie Chvátalová, Marie Chvátlinová, Jarmila Jedličková, Václav Jelínek, Bedřich Kurš, Alexander Macke, Ladislav Macura, Vlastimil Musil, Josef Nechanický, Jana Nekolová, Ludmila Němcová, 
Milica Pitelová, Ladislav Pytloun, Hana Stránská, Václav Suchý,  Vitězslav Štěpař, Jaromír Tomek, Ladislav Türkott

1960 - Jedenáctiletá střední škola . 11.C, třídní profesorka Emilie Václavíková

Renata Jeřelová, Milada Kolářová, Jaroslava Králíková, Eva Kučerová, Helena Lhotková, Dagmar Lípová, Anna Mašluchová, Milada Michálková, Milena Němcová, Marie Nováková, Milena Pavelková, Eva Pechmanová, Irena Pilná, Zdeňka Pištorová, Milada Prachařová, Jaroslava Prokopová, Věra Rohanová, Eva Salačová, Marie Seidlová, Ludmila Schmidová, Vlasta Slavíková, Jindra Smutná, Věra Stehlíková, Vlasta Stránská, Jarmila Stýblová, Alena Svobodová, Jaroslava Svobodová, Vlastislava Šauerová, 
Věra Šlajsová, Věra Šopková, Jaroslava Trojanová